День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні

8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Саме 8 травня 1945 року набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини.

З червня 1941 року після вторгнення військ Німеччини та її союзників на територію СРСР уся Україна стала ареною запеклих бойових дій. За роки війни з України до радянських Збройних сил було мобілізовано більше 6 мільйонів бійців. Кожний другий з них загинув, а кожний другий з тих, хто залишився живим, став інвалідом.

Немає сім’ї, якої не торкнулася б пожежа Великої Вітчизняної. Ми свято шануємо пам’ять наших земляків, що не повернулися з полів битв. Ми пам’ятаємо подвиг великих трудівників, що кували Перемогу в тилу. Ми вдячні захисникам усіх поколінь, що присвятили себе служінню Вітчизні.

Пам’ять загиблих у часи Другої світової війни увічнюють меморіали, обеліски, братські могили, до яких приходять згадати своїх батьків, дідів та прадідів чернігівці.

У цей радісний і водночас сумний день, вшанувати пам’ять загиблих воїнів прийшли керівники та співробітники Новозаводської районної ум. Чернігові ради, які поклали квіти до пам’ятного знаку на честь воїнів-визволителів  (Танк – Т-34) та вшанували загиблих хвилиною мовчання.

Шановні ветерани!

Вітаємо Вас зв святом! Міцного здоров’я Вам, хай не болять Ваші рани, хай мир і тепло будуть у Ваших оселях. Пишаємося тим, що зробили для Перемоги наші земляки. Неможливо перелічити усіх визволителів поіменно, але рідна земля завжди пам’ятатиме про великий подвиг українського воїна.

Низький уклін вам, наші славні переможці! Вічна пам’ять і слава тим, хто віддав своє життя, за щастя живих і мир на землі!

Comments are closed.