Відповідно до рішення Уряду, прийнятого 19 травня 2021 року, внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій з метою спрощення процедури їх отримання.
Зокрема, призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримали житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проведено з 01 травня 2021 року без звернень громадян, в автоматичному режимі. (читати далі)
Виключення становлять ті, кому житлова субсидія:
– надавалась у грошовій безготівковій формі (в т.ч. необхідно надати номер поточного рахунку в банку для виплати коштів у готівковій формі);
– призначалась за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи) (в т.ч. необхідно підтвердити місце фактичного проживання);
– була призначена без врахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживали за місцем реєстрації ( в т.ч. необхідно подати документи щодо не проживання цих осіб за місцем реєстрації).
Рішення про призначення житлових субсидій вищезазначеним домогосподарствам прийматимуться органами соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної верифікації даних щодо отримувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше).
Крім того:
– не враховуються доходи від розміщення депозитів при розрахунку доходу домогосподарства;
– збільшено до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання субсидії;
– не враховуються житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності, а також ті, які знаходяться в сільській місцевості.
Тобто, якщо у будь-кого зі складу домогосподарства або члена сім’ї особи із складу домогосподарства є у власності квартира у місті і будинок у селі, то дане домогосподарство не позбавляється права на отримання житлової субсидії.
Просимо одержувачів субсидій повідомити про наявність обставин, за яких субсидія не призначається, а саме:
Якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства:
- Має у власності:
- транспортні засоби, з року випуску яких минуло менше ніж 15 років (крім мопеда, причепа);
- два і більше житлових приміщення (квартири, будинки).
- На перше травня 2020 року має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 100 тис. гривень.
- Протягом 12 місяців (травень 2020 року – квітень 2021 року) купив на суму більше 50 тис. грн:
- іноземну валюту, банківські метали;
- земельну ділянку, квартиру, будинок, інше нерухоме майно;
- транспортний засіб (механізм);
- цінні папери, віртуальні активи;
- будівельні матеріали та інші товари довгострокового вжитку;
- оплатив будь-які роботи або послуги;
- здійснив інші платежі та витрати.
- Перебували за кордоном сукупно більше 60 днів.