Про районну раду

Новозаводська районна у м. Чернігові рада

Адреса: 14017, м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, 19
Телефон/факс: (0462)672-905
е-mail: nr1@nzrada.gov.ua

Розвиток економіки м.Чернігова, зростання населення міста зумовили його поділ на два райони – Новозаводський і Деснянський.

Новозаводський район м. Чернігова утворено Указом Президії Верховної Ради РСР від 22 грудня 1973 року „Про утворення районів у деяких містах Української РСР”.

На першій сесії, яка відбулася 16 січня 1974 року, було обрано Новозаводську районну Раду депутатів трудящих та її виконавчий комітет.

Умовний поділ території між районами м. Чернігова проходить по проспекту Миру.

У новоствореному районі, з площею 3473 га і чисельністю населення 124,8 тис. чол., працювало 27 промислових підприємств, 30 будівельних організацій, 11 автотранспортних організацій, 2 залізничні станції, 182 підприємства торгівлі і громадського харчування, 110 закладів освіти, науки і культури.

На даний час чисельність населення в районі становить 118,4 тис. чоловік, суб’єктів господарювання усіх форм власності зареєстровано 11729, з них: 2635 – юридичних і 9094 фізичних осіб. Населення пенсійного віку налічується 30,6 тис.чол., дітей до 18 років – біля 20 тис. чол.

Сучасний промисловий комплекс району представлений 42 провідними підприємствами у 10 галузях виробництва. Найпотужніші галузі – харчова та енергетична. Своїми виробами відомі в Україні та за її межами: Чернігівське відділення ПАТ „Сан Інбев Україна (колишній пивкомбінат „Десна”), ЗАТ „Камвольно-суконна компанія „Чексіл”, ПАТ „Продовольча компанія „Ясен”.

Автотранспортні підприємства району здійснюють більше 82% загального обсягу вантажоперевезень та 87% пасажирських перевезень обласного центру.

Будівельними організаціями району виконується більше 73% обсягу будівельних робіт у місті.

Житловий фонд району становить 927 багатоповерхових будинків загальною площею 1,89 млн.кв.м. У приватному секторі знаходиться понад 12 тис. будівель.

Діють 8 наукових установ, 4 вищі навчальні заклади, 8 закладів І-ІІІ рівня акредитації, 16 загальноосвітніх та 24 дошкільні заклади.

Медичне обслуговування здійснюють 15 закладів охорони здоров’я.

Зібранням перлин культурно-історичних пам’яток району є Болдині гори.Розміщений на них курганний комплекс – один з найбільших некрополів ХІ-ХVІІ століття на схилах створено унікальні комплекси Свято-Успенського Єлецького монастиря і Антонієвих печер, що згодом стали першоосновою Троїцько-Ільїнського монастиря.

На одному із схилів гір знаходиться Чорна Могила (Хст.), в якій за переказами, покоїться прах князя Чорного, легендарного засновника Чернігова. На найвищому пагорбі Болдиних гір розташований Меморіальний комплекс Слави воїнів, партизан та підпільників.

До найбільш визначних пам’яток району належить також Воскресенська (ХVІІІ ст.)і Казанська (ХІХ ст.) церкви.

Завантажити Паспорт Новозаводського району м. Чернігова

Comments are closed.