Як діяти громадянам у зв’язку з перейменуванням вулиць у місті

Відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди та символіки» у Чернігові змінено низку назв вулиць, найменування яких були безпосередньо пов’язані із комуністичним тоталітарним режимом,  містили назви його органів влади й імена діячів, уславляли події і пам’ятні дати, пов’язані із тоталітарним культом.

Як діяти громадянам у такій ситуації, розповіла начальник УДМС України у Чернігівській області Ксенія Лук’янець.

«Відповідно до чинного законодавства,  у разі зміни назв вулиць чи населених пунктів, ніхто не мусить одразу звертатися до територіальних підрозділів міграційної служби, щоб зробити відмітку про нову адресу. Законодавство України не передбачає кінцевих термінів зміни документів у цьому випадку. Адже зміна назви вулиці не є зміною місця проживання”.

За її словами, всі зміни в документи можна буде внести у разі потреби, або ж коли це буде зручно їхньому власникові – наприклад, одночасно з вклеюванням  у паспорт нового фото по досягненню 25-чи 45-річного віку, або ж під час зміни реєстрації місця проживання. Варто зазначити, що інформацію про всі перейменування місцева влада передає самостійно до всіх інстанцій.

“Що ж до вартості послуги, то відомості про нову адресу у зв’язку зі зміною назви вулиці, вносяться у паспорт громадянина України безкоштовно за умови пред’явлення паспорта та оформленого бланка відомостей про місце проживання із зазначенням нової адреси», – наголосила Ксенія Вікторівна.

Станом на 19 лютого у Чернігові змінені назви 117-ти вулиць, серед них назви 14-ти вулиць та провулків приведені у відповідність до українського правопису. Іншим вулицям повернуті історичні назви або присвоєні інші найменування згідно із законом про декомунізацію.

 

 

Відділ зв’язків з громадськістю міської ради

Коментарі заборонені.