Мандрівки без бар’єрів

     У сучасних умовах, люди з обмеженими можливостями та переважна більшість пенсіонерів знаходяться у непростому становищі: життя їх буденне, непривабливе, сповнене душевних мук. Але є активна старість, коли люди залишаються у вирії буття та зберігають свої творчі сили. 
В Україні рівень життя пенсіонерів відрізняється від європейського. В Європі навіть є такий чудернацький закон, коли кожен член Євросоюзу має право на одну туристичну подорож на рік! І якщо в нього такої можливості немає, то це йому забезпечує держава. Чи можна таке уявити в Україні, щоб вона забезпечувала своїх пенсіонерів подорожами?
Чернігівське міське Громадське об’єднанням інвалідів “ШАНС” разом з Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Новозаводського району м. Чернігова організовують для людей з обмеженими можливостями та пенсіонерів безкоштовні екскурсії в історичні та живописні місця нашого краю (смт. Седнів, Менський зоопарк, м. Ніжин). Туризм є унікальним явищем. В процесі подорожей здобуваються нові враження, знання, розкриваються нерозвідані таланти − всі люди потребують спілкування, підтримки, а інколи інвалід своїм прагненням до життя, волею, може надихнути здорову людину до кращого сприйняття і осмисленого прожиття кожної хвилини життя.

  

Еліксир довголіття – не краплі, не пігулки, а насамперед умови, в яких люди живуть і працюють, і потім вже засоби медицини, якщо в них виникає потреба.

 

Ми прагнемо, аби в нашій країні були створені всі можливості для здорового тривалого життя, яке починається щасливим дитинством, триває повноцінною творчою діяльністю в зрілі роки і призводить до активної життєдіяльної старості.

Comments are closed.