Мільйони виборців отримали можливість голосувати на місцевих виборах за фактичним місцем проживання

Центральна виборча комісія підготувала та прийняла Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси (затверджений постановою ЦВК від 18 травня 2020 року № 88) та Порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання (затверджений постановою ЦВК від 11 червня 2020 року № 103).

Після набуття чинності вказаних документів (з 1 липня 2020 року) можливість брати участь у голосуванні за місцем фактичного проживання, в тому числі на місцевих виборах, отримають півтора мільйона внутрішньо переміщених осіб, понад мільйон виборців, які не мають зареєстрованого місця проживання, та близько 3,3 мільйона внутрішніх трудових мігрантів.

Ці зміни стануть важливим кроком щодо подальшої інтеграції зазначених категорій виборців у територіальні громади, де вони зараз фактично проживають. Невдовзі громадяни зможуть брати активну участь у житті громад через формування органів місцевого самоврядування не тільки за формальним критерієм реєстрації місця проживання.

“Ухвалені ЦВК процедури забезпечать можливість для громадян обирати місцеву владу в тих громадах, де вони фактично проживають”

Comments are closed.