На державному рівні врегульовано порядок проведення виплати компенсації сім’ям за втрату годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інших ядерних аварій та випробувань, віднесених до 2 та 3 категорій

Стаття 48 Закону України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” гарантує виплату одноразової компенсації сім’ї за втрату годувальника.
Призначення та виплату вказаної соціальної гарантії регламентовано ,,Порядком виплати одноразової компенсації за шкоду, заподіяну внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій, ядерних випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та щорічної допомоги на оздоровлення деяким категоріям громадян”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2017 року № 760. 
Постановою Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2017 року № 924 ,,Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 року №936 і від 26 жовтня 2016 року № 760″, яка набула чинності 12 грудня, врегульовано питання виплати за рахунок коштів державного бюджету одноразової компенсації за втрату годувальника сім’ям померлих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учасників інших ядерних аварій та випробувань, віднесених 1, 2 та 3 категорій та уточнено перелік документів для проведення виплати одноразової компенсації батькам за втрату годувальника.
Призначення одноразової компенсації здійснюється за заявою, поданою заінтересованою особою до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання протягом шести місяців з дати смерті годувальника.

Право на виплату одноразової компенсації у зв’язку з втратою годувальника, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою, участю у ліквідації наслідків інших ядерних аварій, ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт, має дружина (чоловік) в разі, коли не одружився вдруге, сім’я померлого годувальника з числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в якій є непрацездатні особи, що були на утриманні померлого на момент його смерті. Належність до непрацездатних осіб та членів сім’ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, визначається відповідно до норм статті 36 Закону України ,,Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Виплата проводиться в розмірах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 14 травня 2015 року № 285: сім’ям, які втратили годувальника – 7586 грн, батькам померлого – 3792 гривень.

З питань призначення и виплати необхідно звертатися до управління праці соціального захисту населення Новозаводської районної у м.Чернігові ради за  адресою: м.Чернігів, вул. Івана Мазепи 19, каб.116, телефон для довідок 4-02-44.

Comments are closed.