Професійна адаптація учасників антитерористичної операції

    Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року № 432 «Про затвердження Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції» учасники антитерористичної операції з числа осіб, яким встановлено один із таких статусів: інвалід війни, учасник бойових дій, учасник війни, мають право на професійну адаптацію за робітничими професіями.
Учасник антитерористичної операції для отримання послуг з професійної адаптації письмово звертається до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання із заявою.
До заяви додаються:
копія індивідуальної програми реабілітації (для інвалідів війни);
копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, або учасника війни, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції;
копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції.
Орган соціального захисту населення:
видає учаснику антитерористичної операції направлення до міського центру зайнятості на професійну орієнтацію щодо вибору напряму професійного навчання;
видає учаснику антитерористичної операції направлення на професійне навчання з урахуванням висновків професійної орієнтації.
Послуги з професійного навчання надаються учаснику антитерористичної операції одноразово в порядку черговості.
Професійне навчання учасників антитерористичної операції здійснюється за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною, екстернатною формою навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.
Строк професійного навчання учасників антитерористичної операції визначається робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами та не може перевищувати 12 місяців у разі організації навчання за робітничими професіями.
Оплата послуг із професійної адаптації учасників антитерористичної операції здійснюється за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті.
Учасники антитерористичної операції, які перебувають на персоніфікованому обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, що мають право на пільги, по Новозаводському району м. Чернігова, бажаючі пройти професійну адаптацію, звертаються до відділу персоніфікованого обліку управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради, кабінет 101 А, телефон для довідок 60 42 23.

Comments are closed.