Робота Новозаводського територіального центру соціального обслуговування під час карантину

У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які потребують сторонньої допомоги, піклуються фахівці територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Новозаводського району.

Про те, як адаптована робота цієї служби до карантинних обмежувальних заходів, розповіла керівниця закладу – Маргарита Алєксєєва. У Новозаводському  терцентрі – 85 соціальних робітників на 884 підопічних. Тобто кожен робітник приносить продукти харчування, ліки, засоби гігієни та інші предмети побуту, а також надає соціально–побутові послуги за місцем проживання 10-12 стареньким.

Зараз центр там, де можливо, перерозподілив своїм соцробітникам ділянки обслуговування так, щоби підопічні і працівник жили в одному мікрорайоні. Це частково вирішило проблему пересування по місту. Окрім того, на доручення чернігівського міського голови Владислава Атрошенка за за центром соцобслуговування на період карантину додатково закріплено службовий транспорт.

Це автомобілі міської ради, її структурних підрозділів, а також районних рад. Терцентр в разі необхідності може викликати ці машини телефоном і використати у своїй роботі. Територіальний центр в період карантину нових підопічних для комплексного обслуговування на дому не бере.

Натомість самотнім стареньким – у тому числі й таким, що раніше до центру не зверталися – надаються разові послуги. Зв’язатися з центром в разі потреби можна за телефонами  «гарячої лінії»: 66-24-65, 66-75-48. Робота денного відділення (особисті консультації, організація дозвілля, концертних програм, зустрічей, майстер-класів та ін.) на час карантину призупинена.

Одночасно для підтримки літніх людей у такий непростий період терцентр активізували надання консультацій телефоном і онлайн. Зокрема, зросла потреба в консультаціях фахівців психологічної служби – і цей попит стараються задовольнити. Працівники терцентру будуть виконувати свою роботу й під час карантину.

Разом з тим, вони просять усіх чернігівців дотримуватися тих правил поведінки, які знижують ризик поширення коронавірусної інфекції.

Окрім того – у безпечний спосіб допомагати літнім самотнім сусідам і знайомим: тримати з ними зв’язок, допомагати з купівлею продуктів і ліків тощо. Також соціальні працівники терцентрів будуть вдячні за благодійну допомогу засобами захисту й дезінфекторами.

 

Пресслужба Чернігівської міської ради

Comments are closed.