Семінар для присяжних суддів Новозаводського, Деснянського районних судів м. Чернігова та Чернігівського районного суду

    6 червня 2017 року у приміщенні Новозаводської районної у місті Чернігові ради за ініціативою постійної комісії з питань законності, запобігання корупції, регламенту та депутатської діяльності Новозазаводської районної у  м. Чернігові ради вперше в історії існування інституту суду присяжних на території України було проведено навчальний семінар для присяжних суддів Новозаводського, Деснянського районних судів м. Чернігова та Чернігівського районного суду на тему: «Правове регулювання діяльності присяжних суддів у системі українського правосуддя».
У заході взяли участь уповноважені Чернігівського територіального управління судової адміністрації України, судді, присяжні та представники апаратів Новозаводського, Деснянського районних судів  м. Чернігова та Чернігівського районного суду. Програма навчального семінару передбачала розгляд наступних питань:
1. Судова реформа – перші підсумки та перспективи.
2. Історія виникнення суду присяжних в Україні.
3. Розгляд кримінальних проваджень судом присяжних.
– порядок підбору присяжних;
– критерії справ, які розглядаються судом присяжним;
– права та обов’язки присяжних при розгляді кримінальних правопорушень.
4. Розгляд цивільних справ за участю присяжних.
5. Гарантії діяльності присяжних. Оплата праці.
До виступів та консультацій були залучені: суддя у відставці Русанова Т.Т., голова постійної комісії з питань законності, запобігання корупції, регламенту та депутатської діяльності Новозазаводської районної у   м. Чернігові ради Соколов Ю.Ю. та представники Чернігівського територіального управління судової адміністрації України Медніков С.В., Гриценко К.М.
Було обговорено ряд питань, що стосуються обізнаності, компетентності присяжних суддів, як представників народу, які здійснюють народовладдя в Україні, надані фахові консультації для присяжних суддів відносно їх діяльності.
У ході семінару поглиблено знання та вдосконалено практичні навички присяжних суддів щодо виконання своїх обов’язків.
Це дозволить присяжним суддям більш професійно та ефективно виконувати свої обов’язки та сприяти розвитку демократичних засад конституційного ладу України.
Присутнім на навчальному семінарі була висунута пропозиція щодо регулярного проведення подібних навчально-просвітницьких занять.

Коментарі заборонені.