Cоціальна підтримка ветеранів війни та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників та Захисниць України

1. Встановлення статусу ветеранам війни, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, постраждалим учасникам Революції Гідності.

Питання встановлення статусу ветеранам війни, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, постраждалим учасникам Революції Гідності врегульовано Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон).

Відповідно до Закону ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав.

До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

Відповідно до статті 6 Закону та постанови Кабінету Міністрів України  від 20 серпня 2014 року № 413 «Про затвердження Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України» учасниками бойових дій визнаються: (читати далі)

Відповідно до статті 7 Закону та постановою Кабінету Міністрів України від 08 вересня 2015 року № 685 «Про затвердження Порядку надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх проведення, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України» до осіб з інвалідністю внаслідок війни належать (читати далі)

Відповідно до статті 9 Закону учасниками війни вважаються:  (читати далі)

Відповідно до статті 10 Закону до сімей загиблих (померлих) ветеранів війни належать: (читати далі)

Відповідно до статті 10-1 Закону та постанови Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2015 року № 740 «Про затвердження Порядку надання статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України» до сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України належать  (читати далі)

За більш детальною інформацією звертатись до департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради за адресою: м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, буд. 19, «Прозорий офіс», телефон для довідок (0462) 604 223.

2. Пільги ветеранам війни, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, постраждалим учасникам Революції Гідності та гарантії їх соціального захисту

Відповідно до статті 12 Закону учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них надаються такі пільги:  (читати далі)

Відповідно до статті 13 Закону особам з інвалідністю внаслідок війни та прирівняним до них особам надаються такі пільги:  (читати далі)

Відповідно до статті 14 Закону учасникам війни надаються такі пільги: (читати далі)

Відповідно статті 15 Закону сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України надаються пільги: (читати далі)

Відповідно до статті 16 Закону особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною надаються пільги:  (читати далі)

Відповідно до статті 161 Закону постраждалим учасникам Революції Гідності надаються пільги: (читати далі)

За більш детальною інформацією звертатись до департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради за адресою: м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, буд. 19, «Прозорий офіс», телефон для довідок  (0462) 671 854, (0462) 673 502.

3. Професійна адаптація осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності (читати далі)

За більш детальною інформацією звертатись до департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради за адресою: м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, буд. 19, «Прозорий офіс», телефон для довідок (0462) 67 18 54; (0462) 60 42 23.

4. Надання грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення ветеранам війни та членам їхніх сімей (читати далі)

За більш детальною інформацією звертатись до департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради за адресою: м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, буд. 19, «Прозорий офіс», телефон для довідок (0462)  671-854.

5. Програма надання одноразової матеріальної допомоги членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України на 2024-2025 роки (читати далі)

Comments are closed.