Оздоровлення учасників антитерористичної операції (читати далі)
Забезпечення санаторно-курортним лікуваннями путівками учасників антитерористичної операції здійснюється відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 200 (зі змінами).
Путівки для осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції закуповуються на підставі тристоронньої угоди між особою, санаторним закладом та управлінням праці та соціального захисту населення за місцем перебування особи на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою.
Санаторний заклад людина може обирати самостійно, а управління праці та соціального захисту населення перевіряє заклад на відповідність встановленим вимогам.
Тристороння угода передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.
Гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначається щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном. На сьогодні відповідний наказ опрацьовується Міністерством соціальної політики України, а також розробляється перелік базових послуг.
Органи соціального захисту населення забезпечують осіб безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів відповідно до цього Порядку згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в міру надходження путівок:
1) учасників бойових дій;
2) осіб з інвалідністю, внаслідок війни;
3) осіб з інвалідністю із захворюванням нервової системи ( з наслідками травм і захворюванням хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій з них:
Для постановки на облік необхідні такі документи:
- заяву за встановленою формою;
- медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;
- копію посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю та документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
За більш детальною інформацією необхідно звертатись до відділу у справах осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці:
управління соціального захисту населення Деснянського району департаменту соціальної політики міської ради, телефон для довідок (0462) 67 08 53;
управління соціального захисту населення Новозаводського району департаменту соціальної політики міської ради, телефон для довідок (0462) 67 72 30.
Соціальна підтримка учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності (читати далі)
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року № 432 «Про затвердження Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності» надаються послуги з професійного навчання, перепідготовки кадрів або підвищення кваліфікації:
учасника бойових дій – відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3551-12#n73) (далі – Закон);
особи з інвалідністю внаслідок війни – відповідно до пунктів 10-14 частини другої статті 7 Закону (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3551-12#n97);
учасника війни – відповідно до пункту 13 статті 9 Закону (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3551-12#n143);
постраждалого учасника Революції Гідності – відповідно до статті 16-1 Закону (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3551-12#n538).
Напрям підготовки – здобуття професії водій автотранспортного засобу категорії В,С,Д,СЕ.
Послугою можуть скористатись особи, що проживають на території міста Чернігова.
Необхідні документи:
1.Заява.
2.Копія посвідчення учасника бойових дій, або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни.
3.Копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
За додатковою інформацією щодо отримання послуги з професійного навчання звертатись до відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій громадян:
управління соціального захисту населення Деснянського району департаменту соціальної політики міської ради, телефон для довідок (0462) 67 18 54;
управління соціального захисту населення Новозаводського району департаменту соціальної політики міської ради, телефон для довідок (0462) 60 42 23.
Надання психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції (читати далі)
Направлення на психологічну реабілітацію здійснюють органи соціального захисту населення відповідно до Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції гідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1057.
Для отримання реабілітаційних послуг одержувач звертається до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації та подає наступні документи:
- заяву встановленої форми;
- посвідчення учасника бойових дій або інваліда та його копію;
- копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
Орган соціального захисту населення:
- реєструє зазначені вище документи;
- видає одержувачу направлення на психологічну реабілітацію до реабілітаційної установи, із зазначенням початку та закінчення терміну реабілітації.
Звертатись необхідно до відділу у справах осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці:
управління соціального захисту населення Деснянського району департаменту соціальної політики міської ради, телефон для довідок (0462) 67 08 53;
управління соціального захисту населення Новозаводського району департаменту соціальної політики міської ради, телефон для довідок (0462) 67 72 30.
ПАМ’ЯТКА УЧАСНИКАМ АТО.
Права, обов’язки та гарантії соціального захисту
Ця пам’ятка розроблена Громадською Організацією «Юридична Сотня» спільно з фахівцями Міністерства соціальної політики України, Державної служби з питань ветеранів війни та учасників АТО, та Міністерства оборони України та Генерального Штабу Збройних Сил України з метою забезпечення військовослужбовців базовою інформацією щодо пільг, прав і соціальних гарантій, а також – надання рекомендацій щодо порядку дій в певних ситуаціях.
Завантажити пам’ятку учасникам АТО