Стан заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях району за І півріччя 2020 року

Виконавчі органи Новозаводської районної у м. Чернігові ради, районна  комісія з питань забезпечення погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, інших соціальних виплат та контролю за ефективним використанням бюджетних коштів систематично проводять роботу щодо прискорення виплати заборгованості підприємствами-боржниками району.

Підсумки стану погашення заборгованості за І півріччя 2020 року свідчать, що з 9 суб’єктів господарювання району, які мали борги із виплати заробітної плати, 5 її ліквідували.

За даними щотижневого моніторингу заборгованість із заробітної плати станом на 01 липня 2020 року мали 4 суб’єкта господарювання району: два  економічно активних підприємства (ДП «Чернігівторф», ПрАТ «КСК «Чексіл»), сума заборгованості на яких становила 1392,9 тис. грн та два підприємства, що призупинили діяльність (ЧФ ПП «Компанія «ІнексУкрПаркет», ТОВ «Роллінг Геймз»), сума заборгованості –                       2721,9 тис. грн. Загальна сума заборгованості – 4114,8 тис. грн, що на 11,7 % більше від суми заборгованості, яка була на 01 січня 2020 року.

За галузевою ознакою структура заборгованості наступна: в промисловості – три підприємства (2520,6 тис. грн) та один суб’єкт господарювання іншої галузевої належності (1594,2 тис. грн).

Також, серед підприємств-боржників є підприємство державної форми власності (ДП «Чернігівторф»), заборгованість на якому становить                      1156,3 тис. грн.

Держава вважає несвоєчасну виплату заробітної плати працівникам серйозним недоліком з боку роботодавців, за який вони мають нести відповідальність у вигляді чималих за розміром штрафів. Тому керівникам підприємств-боржників треба вжити дієвих заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати, не допускати порушення законодавства про працю у подальшому.

Comments are closed.