Синоптики попереджають про погіршення погодних умов на Чернігівщині

За прогнозами Укргідрометцентру 18-19 січня очікується ускладнення погодних умов на території міста Чернігова. Прогнозується мокрий сніг, місцями сильні опади та хуртовини. 18 січня очікується сильний вітер, місцями пориви 15-20 м/с, дуже сильні снігопади, хуртовини, утворення снігового покриву висотою до 40 сантиметрів.

У зв’язку зі складними погодними умовами, прохання до керівників підприємств, установ, організацій району, незалежно від форм власності та відомчої підпорядкованості, вжити необхідних заходів по своєчасному розчищенню снігу на прилеглих територіях (тротуарах) до підприємства, установи, організації.

У Чернігові в разі настання сильного похолодання працюватимуть стаціонарні пункти обігріву, де надаватиметься допомога людям, яким за різних обставин загрожує переохолодження – повідомляє прес-служба Чернігівської міської ради. Про перелік визначених місць та роботу пунктів обігріву розповів начальник з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради Григорій Годун.

Отже, пункти обігріву розпочнуть свою роботу, якщо середньодобова температура повітря буде знижена до мінус 10 °С. Це визначено рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Цілодобово прийматимуть громадян, які змерзли та потребують допомоги, у всіх міських лікарнях (приймальні відділення): проспект Миру, 44; вул. 1-го Травня, 168; вул. 1-го Травня, 170; вул. Текстильників, 36, у Центрі соціальної адаптації і реінтеграції безпритульних (вул. Святомиколаївська, 33) та у комунальному лікувально–профілактичному закладі «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» (вул. Шевченка, 160).

Крім того, у робочий час (з 8 до 17 години) допомога змерзлим надаватиметься в приміщеннях територіальних центрів соціального обслуговування Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад (вул. Рокоссовського, 18, вул. Текстильників, 25).

З настанням періоду низьких температур повітря керівники цих установ у визначених місцях встановлять позначки – «Пункт обігріву» та організують такі послуги. Усім, хто звернеться за допомогою, надаватиметься тимчасовий прихисток, ковдра, гарячий чай та інша допомога відповідно до потреб. У лікарнях черговий лікар буде обов’язково сповіщений про те, що до пункту поступила людина, яка змерзла та потребує медичного огляду.

Начальник міського відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення також повідомив, що цього року приміщення комунальних підприємств (ЖЕКів) та підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій міста (пожежних частин) офіційними пунктами обігріву не будуть. Але у разі потреби працівники підрозділів ДСНС завжди допоможуть в рамках своїх службових обов’язків.

19 січня, на Водохреще, очікується велика кількість чернігівців, які прийдуть на берег Десни для традиційного занурення в освячену воду. Для організації безпеки громадян на березі річки, біля міського пляжу «Золотий берег» та за пішохідним мостом, чергуватимуть рятувальники та водолази міського підрозділу ДСНС. Працюватимуть пункти обігріву та польова кухня.

Comments are closed.