Урочистості до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні

8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Саме 8 травня 1945 року набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини.

З червня 1941 року після вторгнення військ Німеччини та її союзників на територію СРСР уся Україна стала ареною запеклих бойових дій. У складі військ Південно-Західного фронту українці становили до 50 % бійців. Загальна кількість осіб, мобілізованих за роки війни з України до радянських Збройних сил перевищує 6 мільйонів бійців. Кожний другий з них загинув, а кожний другий з тих, хто залишився живим, став інвалідом.

Немає сім’ї, якої не торкнулася б пожежа Великої Вітчизняної. Ми свято шануємо пам’ять наших земляків, що не повернулися з полів битв. Ми пам’ятаємо подвиг великих трудівників, що кували Перемогу в тилу. Ми вдячні захисникам всіх поколінь, що присвятили себе служінню Вітчизні.

День Перемоги, 9 травня – це свято увійшло до наших сердець як символ героїзму і безприкладної мужності народу, що відстояв мир на землі.

Пам’ять загиблих у часи Другої світової війни увічнюють меморіали, обеліски, братські могили, до яких приходять згадати своїх батьків, дідів та прадідів чернігівці.

 

У цей радісний і водночас сумний день, вшанувати пам’ять загиблих воїнів прийшли керівникита співробітники Новозаводської районної ум. Чернігові ради, мешканці та гості міста Чернігова, представники підприємств, установ та громадських організацій району, які поклалидо пам’ятників і братських могилквіти та вшанували загиблих хвилиною мовчання.

Шановні ветерани!

Ще раз зі святом Вас! Міцного здоров’я Вам, хай не болять Ваші рани, хай мир і тепло будуть у Ваших оселях. Пишаємося тим, що зробили для Перемоги наші земляки. Неможливо перечислити усіх визволителів поіменно, але рідна земля завжди пам’ятатиме про великий подвиг українського воїна.

Низький уклін вам, наші славні переможці!Вічна пам’ять і слава тим, хто віддав своє життя, за щастя живих і мир на землі!

Comments are closed.