Вирішення спорів між батьками щодо участі у вихованні дитини та визначення її місця проживання

У разі виникнення спору між батьками щодо участі у вихованні дитини один з батьків, що проживає окремо від дитини, подає службі у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини заяву та такі документи (оригінали та копії):

  1. Копія паспорта.
  2. Копія свідоцтва про народження дитини.
  3. Довідка з місця реєстрації (проживання).
  4. Копія свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу (у разі наявності), або відповідне рішення суду.
  5. Довідку про сплату аліментів (у разі наявності).
  6. Акт обстеження умов проживання (заявник звертається до служби у справах дітей за місцем свого проживання (перебування) стосовно проведення обстеження житлово-побутових умов).

Відповідно до вимог частини 1 статті 159 Сімейного кодексу України, якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.

З метою отримання більш детальної інформації  Ви можете звернутись до Служби у справах дітей Новозаводської районної у м. Чернігові ради за адресою: м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, 19, каб. № 308, 309. т. 77-49-59, 674-931

Comments are closed.