Звернення Новозаводської районної комісії з питань безпечної життєдіяльності населення до керівників та працівників суб’єктів господарювання району, профспілкових організацій щодо підготовки та проведення у 2017 році заходів з нагоди Дня охорони праці

Шановні друзі!

За ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Наша держава підтримала цю ініціативу і відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006, визначила 28 квітня Днем охорони праці в Україні.
У 2017 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом Оптимізація збору та використання даних з охорони праці”.
Найперспективнішою моделлю економічного зростання України є прискорення її інтеграції у світові торговельно-економічні та фінансові структури. Знайти своє достойне місце в рейтингу розвинених країн наша країна зможе лише завдяки функціонуванню системи збору реальних, вірогідних, загальновизнаних безпекових показників трудової діяльності громадян.
Фактично в усіх країнах світу й міжнародних організаціях дослідження (аналіз) та оцінку ризиків для життя і здоров’я працівників розглядають як основний механізм профілактики виробничого травматизму та професійної захворюваності. Ефективне впровадження цього механізму у вітчизняну практику управління охороною праці можливе лише за наявності статистичних даних, що відображають реальний стан виробничого травматизму Україні. Особливо це стосується використання кількісних методів оцінювання виробничого та професійного ризиків.
Крім того, у статистиці виробничого травматизму не враховано осіб, які працювали за цивільно-правовими угодами, оскільки ці показники потрапляють у категорію випадків, не пов’язаних з виробництвом.
Крім того, оптимізація збору даних з охорони праці сприятиме ефективній реалізації національних програм охорони праці на робочих місцях.
На сьогоднішній день в Новозаводському районі функціонує понад 2000 підприємств, установ та організацій, на яких працюють працівники.
Усвідомлюючи важливість цього питання та перспективу його вирішення, районна комісія з питань безпечної життєдіяльності населення звертається до керівників і працівників суб’єктів господарювання всіх форм власності, профспілкових організацій із закликом звернути увагу та прикласти максимум зусиль для оптимізації збору та використання даних з охорони праці.
Закликаємо роботодавців створити усі необхідні умови для гідного відзначення у квітні 2017 року Дня охорони праці на кожному підприємстві, у кожній установі та організації.
Пропонуємо протягом квітня-травня провести заходи з надання допомоги інвалідам праці та потерпілим на виробництві, вшанувати пам’ять загиблих в результаті випадків виробничого травматизму.

Коментарі заборонені.